تکنولوژی

استاندارد Wifi جدید سامسونگ و افزایش 5 برابری سرعت شبکه

سامسونگ اعلام کرد که در حال کار بر روی یک تکنولوژی جدید وای فای است که به شکل بالقوه می‌تواند تا 5 برابر بیش از سرعت وای ‌فای های کنونی باشد.

سرعت کنونی وای فای به حداکثر 108 مگابایت در ثانیه می‌رسد، در حالی که وای فای 60GHz سامسونگ قادر است پهنای باندی 4.6Gbps و یا سرعت 575 مگابایت در ثانیه را برای کاربران مهیا کند.

توصیفات شرکت سازنده نشان می‌دهد که این تکنولوژی ویدیویی با حجم یک گیگابایت را در سرعتی سه ثانیه ای منتقل می‌کند. همچنین استفاده از این وای فای امکان استریم ویدیوی موبایل یا دستگاه‌های دیگر با تلویزیون را بدون هیچ تأخیری امکان پذیر خواهد کرد.

البته تکنولوژی جدید 60 گیگاهرتزی 802.11ad سامسونگ نیز به نوبه خود با چالش‌هایی نسبت به فرکانس‌های 2.4 و 5 گیگاهرتزی کنونی همراه خواهد بود. موج‌های 60 گیگاهرتز به خوبی به دیوار و ساختمان نفوذ نمی‌کنند؛ چنین نقصی پوشش یک خانه با وای فای را دشوار خواهد کرد، اما سامسونگ خبر داده که در حال تولید آنتن ویژه ای برای این تکنولوژی است که مشکل ذکر شده را کم خواهد کرد.

سامسونگ می‌گوید که از تکنولوژی 60 گیگاهرتز خود در طیف وسیعی از دستگاه‌های صوتی تصویری، دستگاه‌های پزشکی و ارتباط از راه دور بهره خواهد برد. همچنین به گفته سامسونگ، این تکنولوژی نقش بزرگی در دستگاه‌های خانگی هوشمند بازی خواهد کرد.

دستگاه‌های مجهز به وای فای جدید از اوایل سال آینده معرفی می‌شوند، اما هنوز مشخص نیست چه زمانی نیاز خواهد بود تا مانند دستگاه‌های 2.4 و 5 گیگاهرتز در بازار جا بیفتند.

منبع : phonearena

برچسب ها
نمایش بیشتر

admin

ما شبکه را میسازیم...

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن